CIKLOTURIZAM U OPĆINI ERDUT – Uredit će odmorišta na ruti Eurovelo 6

Općini Erdut odobren je još jedan projekt Fonda za razvoj turizma iz programa Razvoj javne cikloturističke infrastrukture u 2016. godini.

Riječ je, kaže načelnik Jugoslav Vesić, o projektu Uređenje i opremanje cikloturističkih odmorišta na kapilarnim rutama uz državnu cestu D213 Osijek – Erdut Bike Break Point – faza II. Vrijednost je projekta 106.800 kuna, a njime će se urediti i opremiti odmorišta za cikloturiste u Erdutu i Aljmašu – e-klupama, e-rasvjetom, koševima za otpatke i stalcima za bicikle.

Cilj projekta je poticanje razvoja cikloturizma u općini Erdut kvalitetnijim umrežavanjem i uređenjem postojećih odmorišnih postaja na europskoj biciklističkoj ruti Eurovelo 6, a kapilarnim rutama želi se pridonijeti poticanju konkurentnosti hrvatskog turizma uz afirmaciju Hrvatske kao jedne od vodećih međunarodnih turističkih destinacija.

You may also like...

Skip to content