Jednokratno novčano primanje radi ublažavanja posljedica porasta cijena

Tko ima pravo na isplatu jednokratnog novčanog primanja?

  • korisnici mirovine ostvarene u Republici Hrvatskoj, ako im ukupno mjesečno mirovinsko primanje isplaćeno u Republici Hrvatskoj za kolovoz 2022. godine ne prelazi iznos od 4.360,00 kuna i koji nisu zaposleni, odnosno ne obavljaju djelatnost na temelju koje postoji obveza osiguranja
  • korisnici mirovine kojima se uz mirovinu ostvarenu u Republici Hrvatskoj isplaćuje i mirovina iz inozemstva*, ako im ukupno mirovinsko primanje ostvareno u Republici Hrvatskoj i u inozemstvu ne prelazi iznos od 4.360,00 kuna
  • korisnici mirovine ostvarene u Republici Hrvatskoj, koji su navršili mirovinski staž u inozemstvu, a nisu ostvarili pravo na mirovinu u inozemstvu.

Tko nema pravo na isplatu jednokratnog novčanog primanja?

  • korisnici koji primaju samo inozemnu mirovinu
  • korisnici koji žive izvan Republike Hrvatske (nemaju prebivalište u RH)
  • korisnici koji su zaposleni (obavljaju djelatnost na temelju koje postoji obveza osiguranja)
  • korisnici nacionalne naknade za starije osobe.

Preuzimanje Tiskanice za dostavu podataka (.pdf)

You may also like...

Skip to content