Počinje opsežno uređenje Aljmaša

Stanković pokazuje mjesto gdje će biti obnovljene “korlatine” u središtu sela

Aljmašu slijedi novi niz akcija komunalnog uređenja. Načelnik općine Erdut Jugoslav Vesić i direktorica općinskog komunalnog poduzeća Čvorkovac d.o.o. Anđelka Tomašević su na sastanku s predsjednikom Vijeća Mjesnog odbora Aljmaš Ivicom Stankovićem definirali prioritete koje treba odraditi do kraja godine. Riječ je o redovitoj koordinaciji načelnika s čelnicima tog mjesnog odbora kakva će se uskoro održati i s ostalim mjesnim odborima s područja općine Erdut, a kako bi se definirali projekti koji se mogu trenutno odraditi. “Nakon obilaska Aljmaša i konkretnog uvida u ono što je potrebno poduzeti, s načelnikom Vesićem su dogovoreni prioriteti i uvažene su naše želje. Tako bi se u Društvenom domu trebala postaviti vodovodna instalacija, kao i u kuhinji na katu, te postaviti jedna vanjska slavina. Na tom objektu ponovno će se urediti sanitarni čvor, postaviti oglasni ormarić na vanjski zid, obojiti kapija i ulazna vrata te zakupiti veća snaga električne energije”, najavljuje Stanković.

Na aljmaškom glavnom trgu ponovno bi se uredile ‘korlatine’, odnosno mostić po kojem je to mjesto bilo prepoznatljivo, te postavio oglasni stup na mjestu bivše javne telefonske govornice i uredile stube na pješačkoj stazi kod pekarnice, kao i dovod vode do zgrade takozvanog kina. Postavit će se i nova prometna signalizacija zabrane prometa, osim za vozila stanara, u Lipinom dolu, a u Palinkaševoj ulici će se urediti nogostup i prilaz te pokrpati rupe na asfaltnoj cesti. Stanković kaže kako je s Vesićem i Tomašević dogovoreno da se u Ulici M. Matijaševića sanira prilaz koji je zimus oštećen prilikom čišćenja snijega. U planu je i uređenje bunara (Zlatni, Đeram i Vojni – bojenje i saniranje ostalih uočenih nedostataka), pokrivanje kućice na malonogometnom igralištu terpapirom te uređivanje zelenila uz Luku Aljmaš (vađenje panjeva i uklanjanje dotrajalih i za okolicu i ljude opasnih stabala te sadnja novih). U luku, odnosno na cestovnom prilazu, trebala bi biti premještana oglasna ploča iz središta sela. D.Pejić

You may also like...

Skip to content