Uređujući selo Aljmašani se pripremaju za nadolazeće blagdane. Sagradili korlatine u središtu Aljmaša

Korlatine su i jedan od motiva na aljmaškom grbu

ALJMAŠ – Aljmašani će svečanost uređenja velikog adventskog vijenca i živih božićnih jaslica dočekati u dodatno uređenom središtu sela.  Ivica Stanković, predsjednik  Vijeća Mjesnog odbora Alj maš, kaže kako je komunalnno  poduzeće Čvorkovac završilo  gradnju dvaju “korlatina” –  mostića koji su prepoznatljivi  simboli Aljmaša.
Gradnju korlatina financirala  je Općina Erdut jer je to dio  naše tradicije koju želimo is koristiti u turističke svrhe.  Naime, na tim su se mostićima  okupljali mladi i zaljubljeni i tu  su mnoge ljubavne i bračne  veze počele. Odrastali smo na  tom mjestu uz druženje kakvo  je u davno doba bilo na selu.  Stoga želimo i službeno ot voriti novouređeno središte u  kojem su ranije bilo samo dva,  ali sada su ukupno tri mostića.   Zato ćemo i na panou izložiti  stare i nove fotografije kor latina kako bi se prisjetili dijela  aljmaške prošlosti, a na sve čanost, koju planiramo održati  sljedećeg tjedna, pozvat ćemo i  mlade i stare kako bi se družili  uz kuhano vino, pečene ko basice…, najavljuje Stanković.
Stanković kaže kako će alj maško kulturno-umjetničko  društvo i ove godine organi zirati uređenje adventskog vi jenca na kružnom toku ispred  crkve i u suradnji s mještanima  održati tradicionalnu manifes taciju živih jaslica na koju po zivaju sve vjernike iz šire oko lice.D.Pejić

You may also like...

Skip to content