ZBOG POVEĆANJA BROJA BEBA U OPĆINI ERDUT Dograđuje se daljski vrtić Mali princ

Sve je više djece u općini Erdut, što je vijest koja, kaže općinski načelnik Jugoslav Vesić, raduje. Mališana je toliko da se u postojećem Dječjem vrtiću Mali princ u Dalju moraju stavljati na listu čekanja, koja im se konstatno pojavljuje, a kako bi našli svoje mjesto u lokalnoj predškolskoj ustanovi koju pohađa trenutno pedesetak djece.

Kako bi svoj djeci osigurali smještaj, Općina Erdut je pokrenula projekt dogradnje postojećeg daljskog vrtića, posebice jer se tamo održava i predškola s djecom koja nakon toga kreću u osnovnu školu.

Na gradilištu smo zatekli građevinare i strojeve, a posao odrađuje tvrtka „Planum građenje“ s kojom je načelnik općine Erdut Jugoslav Vesić prije nekoliko dana potpisao ugovor o gradnji ovog objekta.

– Ovim projektom rješavamo dosadašnji problem s kapacitetom koji će, nakon obavljenih radova, biti udvostručen, pa će ga moći pohađati stotinjak naših najmlađih mještana.