5. SAJAM STARIH OBIČAJA I ZANATA

5. sajam starih običaja i starih zanata

5. sajam starih običaja i starih zanata

Sajam starih običaja i zanata ove će godine biti peti puta održan na području Općine Erdut, i to 26. rujna (subota) u 10,00 sati i 27. rujna (nedjelja) u 11,00 sati, a selo domaćin bit će Dalj. Sajamske aktivnosti održat će se u Domu kulture u Dalju, te na prostoru stare daljske tržnice.

Sajam je namijenjen poticanju razvoja ruralnog turizma u Općini Erdut, promoviranju tradicije, kulture, zanata, običaja i gastronomije daljskoga kraja, te osnaživanju položaja Općine Erdut na karti kontinentalnog turizma.

Nakon četiri Sajma starih običaja i zanata, koji su održani u Dalju, Aljmašu, Bijelom Brdu i Erdutu, 5. Sajam starih običaja i zanata započinje novi krug. Sajam je započeo kao projekt „Turizam po mjeri moje lokalne zajednice – Općina Erdut“ Agencije lokalne demokracije u Osijeku, a zahvaljujući prihvaćanju lokalne zajednice postupno je postao tradicionalnom manifestacijom u Općini Erdut koja svake godine privlači sve veći broj izlagača, sudionika i posjetitelja. Ove se godine očekuje približno 50 izlagača iz svih slavonskih županija, te iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

Organizaciju ovogodišnjega Sajma čine Općina Erdut, Turistička zajednica Općine Erdut, Poduzetničko razvojni centar Općine Erdut, Udruga žena Dalj, GORD, Lovačko društvo Dalj, SKD „Prosvjeta“ Dalj, Ribolovačko društvo Dalj, SKUD „Branko Radičević“ Dalj i Mjesni odbor Dalj.

Pozivamo vas da nam se pridružite 26. i 27. rujna ove godine u Dalju, te da zajedno uživamo u sajamskoj ponudi, gastronomiji i kulturnom programu domaćinstava, udruga , OPGa i tvrtki Općine Erdut, te cijele slavonske regije.

MEDIJSKI POKROVITELJI:
GLAS SLAVONIJE, SLAVONSKI RADIO, AGRO GLAS, HRT RADIO OSIJEK, TELEVIZIJA SLAVONIJE I BARANJE, OSJEČKA TELEVIZIJA

Srdačno,

Jugoslav Vesić
Načelnik Općine Erdut

PROGRAM:

SUBOTA 26. rujna

 • 10,00 Otvaranje Sajma
 • 10,30 – 12,00 Kulturno-umjetnički program
 • 11,00 Prvi korak do likovne kolonije
 • (radionica – akvarel)
 • 13,00 Svatovski običaji i običaji darivanja
 • 15,00 Proglašenje najljepše uređenog štanda na Sajmu
 • 15,00 Prvi korak do likovne kolonije
 • (radionica – akvarel)
 • 16,00 Kulturno-umjetnički program
 • 16,30 Svatovski običaji i običaji darivanja
 • 19,00 Zatvaranje Sajma

* Tijekom dana bit će održano nekoliko radionica tkanja na tkalačkome stanu, degustacije vina, te kušanje gastronomske ponude našega kraja

NEDJELJA 27. rujna 2009.

 • 11,00 Početak Sajma
 • 12,00 Prvi korak do likovne kolonije
 • (radionica – akril)
 • 12,00 Darivanje novorođenčeta – babine
 • 13,00 – 14,30 Kulturno umjetnički program
 • 16,00 Prvi korak do likovne kolonije
 • (radionica – akril)
 • 19,00 Zatvaranje Sajma

You may also like...

Skip to content