Daljci su domaćini projekta ACES od 9. do 11. studenog

Međunardna suradnja

DALJ – U Srednjoj školi Dalj provode brojne projekte i aktivnosti tijekom ovog školskog polugodišta. Nedavno su tako, kaže nastavnica Nataša Seršić, sudjelovali na susretu u okrivu projekta ACES – Academy of Central European Schools u Aleksincu.

– U taj međunarodni projekt naša se škola uključila u suradnji s Poljoprivrednom školom Šumatovac iz Aleksinca (Srbija) te Gimnazijom Nikola Kolev iz Skopja (Makedonija). Glavna tema projekta pod nazivom “IN MEDIAS RES” je interkulturalnost. Projektne aktivnosti su vrlo zanimljive i održavaju se periodično i svaki put u drugoj zemlji. Ovaj put je domaćin bila škola Šumatovac, i sada je na nama Daljcima da uzvratimo gostoprimstvo. Naime, od 9. do 11. studenoga ove godine Srednja škola Dalj bit će domaćin u drugoj projektoj etapi i ugostit će obje škole iz partnerskih zemalja, kaže Nataša Seršić.

D.Pejić

You may also like...

Skip to content