Gradi se krajobrazna staza i vidikovac kod stare erdutske kule

PROJEKT INTEGRACIJE U EU NATURA 2000

Na području Erduta bit će uređena “Poučna staza u značajnom krajobrazu” pa su Općina Erdut i Javna ustanova agencije za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Osječko-baranjske županije organizirale obilazak staze i sastanak u Kulturnom i znanstvenom centru Milutina Milankovića u Dalju. Ravnatelj Agencije Vinko Ljubičić kaže kako je Agencija u suradnji s Općinom Erdut sudjelovala u projektu Svjetske banke NIP (EU Natura 2000 Integration projekt). “U sklopu odobrenog zajma Svjetske banke 2011. godine počela je provedba petogodišnjeg Projekta integracije u EU Natura 2000. Projekt se odnosi na gradnju poučne staze s dva razgledišta i vidikovcem u blizini vinarije srednjovjekovnog grada Erduta, unutar značajnog krajobraza. Uz razgledišta i vidikovac, projekt predviđa postavljanje informativnih ploča na kojima će posjetiteljima biti predstavljene krajobrazne i povijesne posebnosti kraja te flora i fauna na tom području”, pojašnjava Ljubičić. Kako bi se taj projekt realizirao, organiziran je sastanak u Dalju na kojem je sudjelovao načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić, predstavnici izvođača radova (Binder d.o.o.), predstavnici Općine, krajobrazni arhitekt Rade Manojlović i predstavnici Agencije, odnosno Ivana Buzuk Radoš, stručna voditeljica Agencije, koja je održala uvodnu riječ o projektu i aktivnostima koje se planiraju poduzimati na tom području u budućnosti. D.Pejić

You may also like...

Skip to content