INFORMATIVNE RADIONICE PORC-A O POSTUPKU LEGALIZACIJE OBJEKATA NA PODRUČJU OPĆINE ERDUT

LEGALIZACIJE OBJEKATA NA PODRUČJU OPĆINE ERDUT

DALJ – Općina Erdut i tvrtka Geoprem d.o.o iz Osijeka za geodeziju i inženjering organizirali su informativnu radionicu o legalizaciji objekata i postupanju s nezakonito sagrađenim zgradama. S Geopremom Općina već dugo dobro surađuje pa je zato i izabrana da održi inforadionicu kako bi se građanima pružilo što više informacija o postupku legalizacije, odnosno što moraju poduzeti kako bi ishodili potrebnu dokumentaciju za taj pravni postupak.Građane su u općinskoj vijećnici savjetovali načelnik Općine Jugoslav Vesić i stručnjaci Mario Štimac, tehnički direktor te osječke tvrtke, i projektant Vladimir Slivac. Između ostaloga, građani su informirani o novom zakonu o legalizaciji. Tema radionice je izuzetno aktualna, jer je legalizacija objekata problematika s kojom se susreću svi građani, posebice vlasnici OPG-ova i poljoprivredni proizvođači koji imaju gospodarske objekte u okviru svoje djelatnosti.Općina Erdut i Poduzetničko-razvojni centar nastoje građanima prikazati ozbiljnost situacije i problematiku legalizacije, istaknuto je. Stoga je i pokrenut ovaj pilot-projekt u kojemu je Geoprem izradio karte katastarske općine Dalj s jasno obilježenim bojama potencijalno legalnih i potencijalno nelegalnih čestica.

Kako bi svi građani iz četiriju općinskih naselja bili informirani, održavanje ovakvih radionica planirano je i za Bijelo Brdo, Aljmaš i Erdut. Krajnji rok za predavanje zahtjeva za legalizaciju je 30. lipanj. 2013. godine.

D.Pejić

You may also like...

Skip to content