“Milankovićevi ciklusi 2015” u Dalju

Kulturno-znanstveni centar Milutin Milanković obilježava 136. godišnjicu rođenja znanstvenika Milutina Milankovića. Ravnatelj KZC-a Đorđe Nešić kaže kako će se u subotu 30. svibnja održati manifestacija «Milankovićevi ciklusi 2015.»

U rodnoj kući Milutina Milankovića u Dalju. Program počinje u 12 sati i održat će se: Predstavljanje modela Zemljine revolucije – prof. dr. Aleksandar Petrović i Radomir Putnik, Novosti na planu proučavanja Milankovićevog djela i globalnih klimatskih promjena – akademik Fedor Mesinger i dopisni član SANU Zoran Knežević, „Uspomene“ – odlomak iz monodrame o Milankoviću – glumac Beogradskog dramskog kazališta Savo Radović, te predstavljanje projekta „Planetarij Milutina Milankovića“ – mr. sc. Rade Manojlović. Nakon toga će sudionici obići stazu budućeg planetarija.

You may also like...

Skip to content