Carska ponuda gastronomije i cvijeća privukla brojne goste

Kolone automobila s posjetiteljima tradicionalnog Sajma cvijeća i seoskog turizma slijevale su se u Dalj Planinu, gdje se u subotu moglo uživati u “carskoj” ponudi cvijeća, vina, gastronomije.

unnamed(3)

Sajam pod motom “Doživite čarobno proljeće u Dalj Planini!” odisao je mirisima cvjetnih nota, ali i aromama ribljih, lovačkih i mađarskih specijaliteta koji su se nudili posjetiteljima manifestacije koju su obišli i načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić sa zamjenicima Slobodanom Narančićem i Dariom Vulićem, te župan osječko-baranjski Vladimir Šišljagić s dožupanima Željkom Kraljičkom, Jovanom Jelićem i Draganom Vulinom.

Cijelog dana s pozornice su odzvanjale pjesme kulturno-umjetničkih društava, dok je svuda uokolo bilo izložbi i degustacije uz prodaju vina, rakije, sira, meda, kolača, suvenira, rukotvorina, cvijeća….

Posjetitelji Dalj Planine imali su prigodu vidjeti i oldtimere i razgovarati s njihovim vlasnicima okupljenima oko našičkog kluba oldtimera među kojima je bio i kabriolet Ford iz 1911. godine s drvenim kotačima. Naknadno su im se pridružili i dio bikera koji su u obližnjem Aljmašu imali tradicionalno druženje i blagoslov motora.

unnamed(2)

Šišljagić je ocijenio da je manifestacija izuzetno dobro organizirana uz sudjelovanje 60-ak izlagača. “Općina Erdut i Turistička zajednica organizirali su odličnu promociju ponude ruralnog kraja Podunavlja”, kazao je Šišljagić, a njegov zamjenik Kraljičak je dodao kako je jako važno osvojiti tržište na kućnom pragu i predstaviti se kao turistička destinacija. Stoga je ovaj sajam prilika da se stvori tržište, a onda se mogu koristiti i sredstva za tu namjeni u iznosima po projektu od 50.000 do 200.000 eura, koji će se uložiti u selo”, poručuje Kraljičak.

DOLAZI SVE VIŠE TURISTA

Vesić i Vulić su prokomentirali kako ova manifestacija, sudeći prema broju okupljenih, definitivno pokazuje da su ljudi željni ovakvih manifesatcija, a i ovaj put su domaćini pokazali snagu prezentirajući vrlo kvalitetne domaće proizvode za kojima je potražnja velika. Općinski čelnici smatraju da nakon ovakvih manifestacija turisti sve više dolaze, a to znači da se i privatno poduzetništvo pomalo pokreće nabolje jer ovdašnji ljudi imaju što pokazati, a što je preduvjet razvoja turizma i poljoprivrede koji su temeljne gospodarske grane na erdutskom području.

You may also like...

Skip to content