Nastavlja se projekt javnih radova Privremeni posao dobilo 20 Erdućana

Dobre vijesti  za nezaposlene s područja četiriju naselja općine Erdut:  Dalj, Aljmaš, Erdut i Bijelo  Brdo, stigle su već početkom  godine.
– Iako smo svjesni da je ne zaposlenost sve veća, uspjeli  smo nastaviti suradnju s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, te smo pokrenuli javne  radove – kaže Jugoslav Vesić,  načelnik Općine Erdut, te dodaje “Kako se i lanjske godine  projekt javnih radova u suradnji HZZ-a i Općine Erdut  pokazao dobrim, odlučeno je  da se s njime nastavi. Javni  radovi počeli su 14. siječnja, a  trenutačno je na njima zaposleno dvadesetak mještana. Dogovor za taj dio postignut je pred kraj prošle godine, a novozaposleni će raditi na komunalnim poslovima. Dobro  će nam doći, jer nakon zime uvijek se mora početi s najosnovijim komunalnim poslovima. Ova je grupa zaposlena  na tri mjeseca. Ovakvo zapošljavanje je dobro i za mještane  koji se tako vraćaju na tržište  rada kako bi zaradili bar nešto  novca nužnog za preživljavanje, iako Općina pokazuje socijalnu osjetljivost i na druge  načine potpomažući najugroženije skupine. I ubuduće ćemo  zapošljavati putem javnih radova, kaže Vesić.

D. Pejić

You may also like...

Skip to content