OPĆINA ERDUT DOMAĆIN PARTNERSKOG PROJEKTA ACHIEVE

U općini Erdut je 25.06.2019. i 26.06.2019. održan početni sastanak partnerskog projekta ACHIEVE na kojem je Općina Erdut ugostila partnere iz 13 zemalja.

Cilj projekta je razviti svijest o europskom identitetu pružanjem potrebnih alata za suprotstavljanje rastućem euroskepticizmu, te privući pažnju i znatiželju prema uključenim europskim teritorijima, počevši od temeljitog poznavanja vlastite zemlje.

Projekt se provodi sa partnerima iz Italije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Kosova, Rumunije, Bugarske, Albanije, Češke, Slovačke, Francuske i Makedonije.

Cilj početnog sastanka u općini Erdut je bio da se partneri međusobno upoznaju, da bi se predstavio projekt, njegove ciljeve i aktivnosti, te da svaki partner iznese trenutačnu situaciju euroskepticizma u svojoj zemlji na temelju kojih će se raditi aktivnosti na sljedećim sastancima koji će se održati u Češkoj, Kosovu i Italiji.

Projekt je financiran kroz program Europa za građane 2014.-2020.