Jugoslav Vesić ponovno izabran za načelnika općine Erdut

Jugoslav Vesić, kandidat SDSS-a,  ponovno je osvojio najviše glasova  na izborima za načelnika općine  Erdut, a njegov će zamjenik u idućem četverogodišnjem mandatu  biti Slobodan Narančić, također iz  SDSS-a. U općini Erdut glasovalo  je 3.178 glasača, a Vesić i Narančić  osvojili su 54,36 posto glasova birača na izborima održanim u nedjelju.
Za zamjenika načelnika iz  redova hrvatskog naroda izabran  je Dario Vulić, kandidat HDSSB-a i  HNS-a. Kad je riječ o Općinskom  vijeću, lista SDSS-a, čiji je nositelj  Jovo Vuković, osvojila je devet  mandata, a lista koalicije HDS SB/HNS (nositelj liste Dragan Vulin) četiri mandata. Po jednog će  vijećnika imati HDZ (Vedran Putnik) i SDP (Dragoslav Mijačević).
Ostale tri stranke koje su sudjelovale na izborima nisu prešle  izborni prag.
Jovan Jelić iz SDSS-a  izabran je za zamjenika osječko-baranjskog župana iz redova  srpske nacionalne manjine.

You may also like...

Skip to content