Općina Erdut snizila komunalni doprinos

Legalizacija stambene nekretnine upola jeftinija

Općina Erdut smanjila je iznos komunalnog doprinosa za legalizaciju objekata na području Aljmaša, Erduta, Dalja i Bijelog Brda. Općinski načelnik Jugoslav Vesić i stručni suradnik za komunalne poslove Dragan Dokić navode da su cijene od 27, 18 i 9 kuna po prostornom metru objekta, ovisno o lokaciji u tri postojeće zone, snižene za 50% za jednu stambenu nekretninu, a za gospodarske objekte nove cijene iznose tri, dvije, odnosno jednu kunu (također ovisno o zoni). “Željeli smo maksimalno olakšati trenutačnu situaciju brojnim obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima jer je ovaj naš kraj pretežito poljoprivredni i mnogima je to osnovno zanimanje. Općina će nastojati, u granicama mogućnosti i legalnosti, pomoći građanima da provedu proces legalizacije, koji će im olakšati daljnji rad, da zbog nesređenih papira i cjelokupne dokumentacije ne bi poslije imali problema s dobivanjem poticaja”, kaže načelnik Vesić.

O tome za koje je objekte potrebno napraviti projektnu dokumentaciju, a za koje ona nije nužna, građani mogu svakodnevno dobiti detaljnije informacije u općinskoj upravi, na telefon 590-111 ili na internetskoj stranici www.opcina-erdut.hr/legalizacija, poručuju Vesić i Dokić.

D. Pejić

You may also like...

Skip to content