Pregovori s HŽ-om

Pregovori s HŽ-om

DALJ – Općina Erdut i općinsko Vijeće zbog problema sa željezničkim prijevozom učenika, studenata i radnika nije odustala od pregovora s Hrvatskim željeznicama, koje su ukinule dva vlaka koji su redom vožnje više odgovarali putnicima. Donačelnik Erdut Dragan Vulin pojašnjava nam da su se za to zauzeli i načelnik Jugoslav Vesić i predsjednik Vijeća Jovo Vuković kao i ostali erdutski čelnici i vijećnici ne bi li omogućili da se dva ukinuta vlaka ponovno “vrate na tračnice”. – Općina je socijalno osjetljiva jer želimo mladima olakšati školovanje. Stoga smo se zauzeli da, ovisno o vrsti prijevoza, odnosno radi li se o željezničkom ili autobusnom prijevozu, potpuno ili djelomično subvencioniramo prijevozne karte, što je roditeljima i te kako olakšalo financiranje školovanja svoje djece – kaže Vulin. Dragan kaže da razmišljaju i o alternativnim rješenjima kako ne bi prepustili HŽ da uvjetuju Općinu u rješavanju prijevoza učenika.

D.Pejić

You may also like...

Skip to content