STANOVNICI PRISKOČILI U POMOĆ OBITELJI POGINULIH

Humanost na djelu pokazalo je cijelo Bijelo Brdo nakon nedavne tragedije obitelji Hadža, kada su u eksploziji bombe poginuli majka Zafira i sin Samir, a još je troje djece ranjeno. Inicijativa da se čovjeku u nevolji pomogne je, priča nam mještanin Slobodan Nešić, krenula preko bjelobrdskog Mjesnog odbora i njegova predsjednika Radoslava Marića.

– Svi smo se pokrenuli i dali novac da se čovjeku u nevolji pomogne. Uključila se i Općina, dvanaest naših udruga, ali i svi drugi stanovnici, da Jasminu Hadži pomognu u tuzi. Skupljeno je toliko novca da se podmire svi troškovi, pronađena su i besplatna grobna mjesta pa je tako prvi put na pravoslavnom groblju u mjestu obavljen i pokop prema muslimanskim običajima –

priča nam Nešić.

Zamjenik načelnika općine Erdut Slobodan Narančić ističe kako se uključila i Općina Erdut, snoseći troškove pokopa, a dio dodatno prikupljenog novca bit će darovan obitelji Hadža, odnosno ocu, koji je, pričaju mještani, ostao sam s petero djece u dobi od 14 mjeseci do 12 godina.

– Svatko je u trenutku tragedije vidio svoje dijete i svoju ženu pa je to mnoge ponukalo da se pokrene akcija. Na pruženoj je pomoći zahvalio mještanima i muslimanski svećenik, rekavši kako je u svoj toj nesreći pomoglo što obitelj Hadža živi baš u Bijelom Brdu, gdje su dobri ljudi odmah nesebično priskočili u pomoć, jer nije siguran da bi tako bilo i negdje drugdje. Prikupilo se još novca, kojim će, prema želji supruga i oca poginulih, obitelji biti kupljeni uređaji i stvari koje im nedostaju u kućanstvu –

kaže Narančić.

Radoslav Marić ističe da još ne mogu vjerovati kakva se velika tragedija dogodila u njihovu selu.

– Na tom dijelu s kojeg su djeca donijela bombu u kuću, suprug poginule dan prije čuvao je ovce. Strahujemo od toga da na tom mjestu ima još eksplozivnih sredstava i da bi se tragedija mogla ponovno dogoditi. U tom je dijelu sela tridesetak djece, koja se okupljaju na igralištu –

zabrinut je Marić.

Narančić dodaje da se Općina stavila na raspolaganje za suradnju s Policijskom postajom u Dalju kako bi ponovno upozorili stanovnike na opasnosti od eksplozivnih sredstava.

– Sve ćemo učiniti, sve što je u našoj moći, da se ovakva tragedija ne ponovi. Međutim, zabrinjava nas što smo od pirotehičara čuli da su im se nakon tragedije u Bijelom Brdu počeli javljati ljudi i iz drugih naselja dojavljujući kako su pronašli vrećice s bombama u kontejneru ili na drugim mjestima, nesavjesno odbačene umjesto da su predane, tako da budu zakonski i propisno zbrinute. Stoga smo ponudili da pomognemo u tiskanju i distribuciji edukativnih materijala o opasnostima od eksplozivnih sredstava, da organiziramo tribine s istim ciljem ili bilo kakve druge akcije koje će ubuduće spriječiti ovakve događaje –

poručuje Narančić.

You may also like...

Skip to content