Djeca posadila 3.000 ruža, begonija i muškatli

Općina Erdut i komunalno poduzeće Čvorkovac jučer su tradicionalno u povodu Dana planeta Zemlje organizirali u Aljmašu, Dalju, Erdutu i Bijelom Brdu radnu akciju čišćenja i uređenja cijelog područja. Djeci iz vrtića i škola njihovim tetama i učiteljicama jučer su se u sadnji cvijeća i prikupljanja otpada uključili i načelnik Jugoslav Vesić sa zamjenikom Davidom Sušcem te djelatnici Čvorkovca na čelu s direktoricom Anđelkom Tomašević.

– Obišli smo sve lokacije gdje se radi, podržavamo ovu akciju koja se niz godina odvija i mališani se potrude sadeći cvijeće. Mi im pripremimo sve što je potrebno ostalo oni sami odrade pokazujući kako brinu o prirodi. Ranije smo sadili i drveće koje nam sada uljepšava ambijent. Nastavljamo i dalje jer je bitno da mladima usadimo ljubav prema prirodi –

kazao je Vesić.

– Zadovoljni smo što nam svi uzrasti djece do srednje škole sudjeluju u ovoj akciji na kojoj nešto korisno raidmo ali se i educiramo o ekologiji. Djeca vrijednim rukama znaju svašta napraviti i zaista nam pomažu u održavanju zelenih površina. Ukupno smo posadili više od tri tisuće muškatli, begonija i trajnica ruža –

kazala je Tomašević.

Donačelnik Sušac kazao nam je kako je ovo odličan način da se uredi naselja i djeca potaknu na razmišljanje o prirodi, a građanima su dali mogućnost da iskoriste djelatnike Čvorkovca da im besplatno servisiraju bicikle kako bi ih više koristili i čuvali okoliš.

You may also like...

Skip to content