POČISTIMO I ULJEPŠAJMO NAŠ DIO DUNAVA

Udruga Eko-Dunav Dalj, provodi projekt pod nazivom „Počistimo i uljepšajmo naš dio Dunava“.
Glavni ciljevi projekta su počistiti i urediti dio dunavske obale, te urediti kupalište „Jama“ kako bi u potpunosti opravdalo svoju funkciju plaže, te potaći lokalno stanovništvo općine Erdut svih dobnih skupina da aktivno učestvuje u volonterskim aktivnostima.
Vrijednost projekta je 41.669,50 kuna, a projekt financira Hrvatska banka za obnovu i razvoj (HBOR) i općina Erdut. Općina Erdut je također za uređenje plaže donirala četiri suncobrana od trske, te stupce i mrežu za odbojku na pijesku. Komunalno poduzeće Čvorkovac d.o.o. iz Dalja je ustupilo ljudske kapacitete i strojeve za čišćenje plaže. U četvrtak 10.09.2015. održana je akcija čišćenja kupališta „Jama“ u Dalju pod nazivom „Počistimo i uljepšajmo naš dio Dunava“. Izrađeni su stolovi i klupe, koševi, te tabla na ulazu u kupalište, a zbog loših vremenskih uvjeta bit će postavljeni naknadno. Za sve sudionike upriličen je i „Zeleni ručak“.

Jelena Eklemović

You may also like...

Skip to content