Srednjoškolci iz Dalja natjecali se i predstavljali svoju školu u Padovi

Srednja škola Dalj

Srednja škola Dalj

Osim druženja i sportskog natjecanja cilj je bio i predstavljanje naše škole te upoznavanje novih potencijalnih partnere za buduće projekte. Cilj nam je bio stoga prezentirati naš rad kao primjer dobre prakse. Za to smo imali priliku drugog dana manifestacije sudjelujući na European Open Day, također u organizaciji E.S.C.O.T. Eu Gale. Daljski srednjoškolci nagrađeni su ove godine i za svoju kreativnost, osvojili su vrijednu novčanu nagradu u iznosu od 600 eura. Naime, između desetak prijavljenih logotipa pobijedio je naš logo koji su učenici maturanti izradili na satima školske vježbeničke tvrtke, a isti će biti službeni logo European Schools Gale 2015., kaže Bertić Bulić koja je s Natašom Seršić i Sinišiom Borićem bila nastavnik pratitelj na tom putu.

Ovo je drugi puta da sudjelujemo na Eu Gali, nadamo se da ćemo biti u mogućnosti sudjelovati i narednih godina. Prošle smo godine bili jedini od škola iz Hrvatske, a ove godine s nama su putovale i kolegice i učenici Ekonomske škole Braća Radić Đakovo, a upoznali smo i škole iz Šibenika i Kaštela. Prema našim iskustvima možemo preporučiti sudjelovanje na Eu Gali, jer i učenicima i nastavnicima daje priliku za upoznavanje novih ljudi, sklapanje prijateljstava s vršnjacima iz cijele Europe. Naravno, sport je također važan dio ove manifestacije, koja je odličan promotor sportske kulture među mladim Europljanima. Zahvaljujemo Općini Erdut koja nam je financirala troškove prijevoza,

kaže Ivana Bertić Bulić.

You may also like...

Skip to content