TURISTIČKA I KULTURNA DOGAĐANJA U OPĆINI ERDUT TIJEKOM PROLJEĆA I LJETA

Dani trešanja 2011

Uskoro Daljska zaprega i erdutska Trešnjijada

ERDUT – Općina Erdut okrenula se prema turizmu kao jednoj od značajnih grana go spodarstva pa se na tom po dručju sukladno tome orga niziraju brojne manifestacije. Ove godine već su održane tri – obilježavanje Svjetskog dana voda i postavljanja majpana u Dalju, Đurđevdanskog uranka u Dalju i Bijelom Brdu, te Sajma cvijeća u Dalj Planini. Turistička zajednica općine Erdut najavljuju manifestacije koje će se održati uskoro i tijekom godine.

Na redu je u ovom mjesecu Daljska zaprega – smotra konja, kola, karuca i kočija u Dalju u organizaciji KK “Sušac” u Dalju. Posljednjeg vikenda u Dalju održat će se Dani Milutina Milankovića, svjetski poznatog znanstvenika, matematičara, astronoma, meteorologa… u KZC-u “Milutin Milanković”. Za tu je prigodu predviđen niz kulturnih manifestacija i školskih aktivnosti te znanstveni skupovi koji se bave Milankovićevim djelom.

U lipnju KHUD Branko Herceg u Erdutu organizira Trešnjijadu – manifestaciju vezanu uz prve trešnje na kojoj će biti održano natjecanje u “pucanju” u dalj košticama trešanja i natjecanje u “pu canju” svinjarskim bičevima. Dan Dunava obilježava se 29. lipnja u organizaciji PORC-a Općine Erdut u KZC-u “M.Milanković” u Dalju za kada su predviđena predavanja i kulturne manifestacije vezane uz Dunav i projekt Dunavske strategije. SKD Prosvjeta – Pododbor Dalj or ganizira 6. srpnja Ivanjske vatre, a 15. kolovoza, na Veliku Gospu, u marijanskom svetištu u Aljmašu Rimokatolički ured Aljmaš i Turistička zajednica općine Erdut organiziraju svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Ta se svetkovina održava od 1704. godine.D.Pejić