ZAVRŠEN VISITUS Turizam za slijepe

Općina Erdut jedinstvena je prema specifičnim alatima kojima se slijepima omogućuje doživljaj destinacije od kulturnih preko povijesnih do drugih vrijednosti. Rezultat je to projekta Visitus na kojemu je Erdut partner Somboru, a jučer je održana završna konferencija u Dalju, uz prisustvo somborskog dogradonačelnika Antonia Ratkovića, načelnika Erduta Jugoslava Vesića, projekt-menadžerice Jelene Eklemović i izvršnog direktora iz PORC-a Erdut Siniše Bulajića, projekt-menadžera Saše Bošnjaka iz Sombora, Darka Barjaktarevića, zamjenika predsjednika TZ-a Erdut, turističkih djelatnika i slijepih osoba te Davora Horvata, inicijatora ideje osmišljavanja i postavljanja infoploča i ostalih suvremenih pomagala koja olakšavaju doživljaj slijepima. Projekt je s 353.048 eura financiran iz Interreg IPA CBC Croatia – Srbija, a surađivali su i Institut ekonomskih znanosti Beograd te udruge slijepih. Vrijednost projekta puno je veća jer diversifikacijom prema socijalnom turizmu su na dobitku slijepi i svi koji se na receptivnu području bave turizmom.

Projektom je unaprijeđena turistička ponuda u prekograničnom području Zapadnobačkog upravnog odjela i Osječko-baranjske županije, gdje je mapirano 60-ak lokacija.

You may also like...

Skip to content