OSNOVANA KONJOGOJSKA UDRUGA “DRAVA”

KONJOGOJSKA UDRUGA "DRAVA"

BIJELO BRDO – Ljubitelji i uzgajivački konja iz Bijelog Brda i okolnih mjesta udružili su se u Konjogojsku udrugu “Drava” Bijelo Brdo. Za predsjednika je izabran Branislav Švabić, a za potpredsjednike Rastko Kovačević i Gradimir Dorić. Za tajnika je imenovan Saša Bojakić, a za blagajnika Bojan Borić. Slobodan Narančič, donačelnik općine Erdut i jedan od 12 osnivača nove bjelobrdske udruge, istaknuo je kako je cilj očuvanje tradicije konjogojstva na ovom području, a želja im je da im se pridruže svi ljubitelji i uzgajivači. Udruga će, kazali su izabrani čelnici “Drave”, surađivati s ostalim udrugama koje se bave očuvanjem kulturno-umjetničke baštine na području općine.

U ime župana donačelnik općine Erdut Dragan Vulin podržao je osnivanje udruge jer to značajno pridonosi očuvanju izvorne slavonske tradicije i kulturne baštine, što svakako podržava Osječko-baranjska županija pokroviteljstvom nad nizom manifestacija kako u općini Erdut tako i u županiji te kroz velika ulaganja u razvoj kontinentalnog turizma. “Pozivam vas da se aktivno uključite u društveni život općine Erdut i sve naše manifestacije uveličate svojom nazočnošću i aktivnostima. Nadam se da ćemo već sljedeće godine obnoviti još jednu manifestaciju – Smotru zaprega, koju biste mogli organizirati s Konjičkim klubom Dalj i, naravno, uz pokroviteljstvo Županije i Općine Erdut”, kazao je Vulin.

D.Pejić

You may also like...

Skip to content